Televízne diskusie

Nová komunikačná kultúra novej vlády
2.12.2023 / Ako budú novozvolení politici komunikovať s verejnosťou. Dočkáme sa novej politickej kultúry? Dočkáme sa kultivovaného komunikačného dialógu medzi koalíciou a opozíciou alebo budeme svedkami ďalšieho zhrubnutia komunikačného slovníka. Jozef Hübel diskutovať s členmi poslaneckého výboru pre kultúru a médiá, s jeho predsedom Romanom Michelkom a členom tohto výboru Dušanom Jarjabkom.
Sú slovenské médiá naozaj slobodné?

10.5.23 / Máme na Slovensku naozaj slobodné médiá? Majú rovnaké šance všetci, ktorí chcú spravovať veci verejné, aby dostali vyvážený priestor v médiách? Čo by sa malo zmeniť, aby ľudia verili médiám viac, ako doteraz? Odpovedia poslanec  NR SR Dušan Jarjabek a spisovateľ, publicista a bývalý politik Jozef Banáš.

Sloboda a vyváženosť médií

19.4.2023 / Sú slovenské médiá naozaj slobodné a vyvážené? Dostáva divák, poslucháč a čitateľ u nás naozaj objektívne informácie? Dostávajú primeraný priestor iba tí, čo sú pri moci alebo aj politickí a odborní oponenti: Odpovedia bývalý minister kultúry Daniel Krajcer a poslanec slovenského parlamentu Milan Vetrák.

Slovenská kultúra a sloboda slova

2023 Diskutovali: bývalý minister kultúry Marek Maďarič a hudobník, producent Ľubo Belák

Dezinformácie a úloha médií na konferencii EP

23.2.23 / Dezinformácie a konšpirácie sú staré ako ľudstvo samo, no informačné technológie a sociálne siete ich posunuli na vyššiu úroveň . Akú úlohu majú tradičné médiá vo svete sociálnych sietí plnom neoverených informácií? Ako proti dezinformáciám bojovať? Táto téma rezonovala na konferencii Európskej kancelárie na Slovensku.

Sloboda médií na slovenský spôsob

5.4.2023 /Jeden z ukazovateľov slobody spoločnosti je aj sloboda médií. Aká je na Slovensku? Sú médiá nástrojom tých, ktorí sú pri moci, na upevnenie ich postavenia? Akú úlohu zohrávajú regionálne médiá, akú tradičné médiá a akú sociálne siete? Odpovedia Ľuboš Kostelanský z Transparency International Slovensko a Jozef Bednár člen Správnej rady TA SR.

Tradičné média versus sociálne siete

28.9.22 / O tom, aké informácie a z akých zdrojov by sme mali dostávať, aká je serióznosť a dôveryhodnosť súčasných médií,  budeme diskutovať s dlhoročnými mediálnymi odborníkmi bývalým rozhlasovým a televíznym moderátorom Karolom Farkašovským a mediálnym a komunikačným manažérom, expertom na politický marketing Fedorom Flašíkom.

Prečo nerobiť politiku cez sociálne siete

2022 / Riadenie štátu prostredníctvom sociálnych sietí je však nielen nezodpovedné, ale aj nebezpečné. Zabúdame pritom na tradičné médiá, ako sú rozhlas a televízia? Aj o tom sme diskutovali s dlhoročným predsedom SOPK docentom Petrom Mihókom, ktorý na tento problém doby poukázal.

Ako sú média dôveryhodné?

2018 / Diskutovali: publicista Marián Leško a Gabriel Šipoš, riaditeľ Transparency International

Aká je úloha regionálnych pri informovaní verejnosti?

2018 / Diskutujú doc. PHDr. Eva Chudinová PhD a poslanci NRSR Ján Budaj a Karol Farkašovský. Aj o obmedzenej slobode miestnych médií od komunálnych politikov.

Ohrozujú digitálne média slobodu médií? / 22.6.2018

22.6.2018 / Prof. Božidara Turzonovová, PHDr. Eva Chudinová, PhD. a PHDr. Zuzana Ihnátová

Lapení v sieti

2016 / Je vplyv sociálnych sietí naozaj taký silný, ako si niektorí myslia, alebo ide len o mýtus? Aj o tom sme sa rozprávali s mediálnym analytikom Pavlom Múdrym, psychológom Martinom Milerom a Petrom Šebom zo spoločnosti PS: Digital.

Aká je u nás sloboda médií?

Aké informácie sa dozvedáme z médií? Sú informácie naozaj objektívne a pravdivé? Prečo štát vypol niektoré internetové médiá? Má občan právo poznať aj ich obsah a samostatne si vyhodnotiť ich dôveryhodnosť, alebo nás chráni pred dezinformáciami? Nielen o tom budú diskutovať publicista a politický komentátor Marián Leško a dlhoročný rozhlasový a TV moderátor Karol Farkašovský.

Slovensko potrebuje nový mediálny zákon

2016 / Sú regionálne televízie Popoluškou slovenského audiovizuálneho priemyslu? Aj o tom sme sa rozprávali s predsedom výboru NR pre kultúru a médiá Dušanom Jarjabkom, podpredsedom tohto výboru Jozefom Viskupičom, profesorom Andrejom Tušerom z Fakulty masmédií Paneurópskej VŠ v Bratislave a zástupkyňou RegionTVnet, docentkou na Fakulte masmédií Paneurópskej VŠ v Bratislave Evou Chudinovou.

Aká je úloha regionálnych médií v tejto dobe?

2016 / Žijeme v digitálnej dobe. S trochou zveličenia môžeme povedať, že o udalosti vieme skôr, ako sa stane. Kde v tomto svete majú miesto tradičné regionálne médiá? Akú majú úlohu? Rozprávali sme sa o tom s predsedom Rady pre vysielanie a retransmisiu Milošom Mistríkom, s Jozefom Tinkom z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM a zástupkyňou RegionTVnet, riaditeľkou TV  Bratislava Máriou Urlandovou.